1 уч. Найпопулярнішим святом українського села є Свято весни. Найчарівнішою, найбажанішою для серця хлібороба завжди була весна, з життєдайним теплом якої воскресала природа, починалися сільськогосподарські роботи.
2 уч. Все це благотворно впливало на почуття людини, сповню¬вало її молодечим запалом, силою, будили нові прагнення й сподівання. У наших предків Свято весни вважалося першим святом року.
3 уч. Свято весни — це величний, поетичний гімн людини весняній природі та її господарським і ро¬динно-побутовим обов’язкам. Ось чому в обрядах, піснях і хороводах, що супроводжують це свято, природа, праця і побут народу невіддільні.
4 уч. З давніх-давен люди з великою радістю зустрічали найкращу пору року — весну. Раділи приходу весни всі: і старі, і молоді, і діти. Та справжній прихід весни пов'язували зі святом Явдохи, котре припада¬ло на 14 березня (за старим стилем — 1-ше березня). До цього для випікали обрядове печиво, так звані веснянки або жайворонки.
Звучить веснянка „Виходьте, веснянки співати”
(Учасники свята одягнені в народні костюми, дівчатка зі стрічками на головах. Хлопчики й дівчатка беруть печиво в долоні і з простягнутими руками йдуть до середини залу,декламують).
— Кожна пора року має свої особливості, свою красу, але жодна з них не оспівана так весело й ніжно, як весна…
|