В кінці навчального року, перед випускними екзаменами учні 9 класу Дем’янецької ЗОШ І-ІІІ ступенів вирішили здійснити екскурсію до старовинного міста Львова. І от настав той довгожданий день, коли ми ступили на львівську землю.
Львів – одне з найдавніших міст України, його ще називають «містом левів». Засновником міста є Данило Галицький, а назване воно на честь його сина Лева.
Перебуваючи у Львові, особливо відчувалась толерантність, гостинність та привітність жителів міста по відношенню до всіх приїжджих гостей. Замовивши двогодинну екскурсію по центру, учні оглянули всі архітектурні та скульптурні пам’ятки старого Львова, познайомились з історичним минулим, видатними діячами різних часів, доля яких була пов’язана з цим містом.
Незабутні враження залишились від Державного академічного театру опери та балету ім.. С.Крушельницької, знаменитої оперної співачки ХІХ ст. Для оздоблення інтер’єру цього театру було використано близько 20 кг золота і спеціально перенесено русло річки під землю. Будинок театру зайняв ключове місце в ансамблі головного проспекту міста. Відвідали учні Домініканський костел, костел Святого Лазаря, храм Преображення Господнього, ансамбль Успенської церкви, Вірменський та Катедральний собор, Бернардинський монастир, милувалися краєвидами Львова з міської ратуші, висота якої 78 м, а пізніше, відвідали Старий Замок, учні піднялися на висоту 420 м і з висоти пташиного польоту оглянули панораму не тільки самого Львова, а і його околиць.
Зі скульптурних композицій міста дітям запам’ятались пам’ятники Тарасу Шевченку, Адаму Міцкевичу, Данилу Галицькому, Михайлу Грушевському, Іванові Федорову.
Крім екскурсій по центру міста, учні познайомилися з іншими пам’ятними місцями Львова: відвідали Личаківський цвинтар, де поховані визначні діячі української культури та науки: М. Шашкевич, І.Франко, В.Івасюк … Вшанували воїнів, які загинули в зоні АТО.
Особливою візиткою архітектурних скарбниць Львова є собор Святого Юра, який почав будуватися ще у ХІУ ст. і до цього часу вражає своєю красою та вишуканістю…
Щоб оглянути всі пам’ятки Львова, потрібно багато часу, але і за один день діти побачили немало, як говорить українське прислів’я: «Краще один раз побачити, ніж сто раз почути», тому вся отримана інформація учням знадобиться на уроках історії, світової літератури та художньої культури. І головне, незабутні враження від пізнавальної та цікавої екскурсії ми будемо згадувати і після закінчення школи.
Наталія Козоріз класний керівник 9 класу