Їх тисячі лягли у Бабин Яр широкий,
І катували їх тіла у тім яру кати.
Топтали їх тіла, ридали хмари…
Й дощем червоним хмари ті лягли.
Такими словами почався виховний захід у 8 класі Дем’янецької ЗОШ І-ІІІ ступенів по вшануванню пам’яті жертв Холокосту і у зв’язку з відзначенням 75-ої річниці страшних подій у Бабиному Яру в Києві.
Напередодні заходу на уроці української літератури у класі пройшла читацька конференція « Горда Українка» по творчості поетеси Олени Теліги, яку фашисти розстріляли у Бабиному Яру в Києві 21 лютого 1942року разом із тисячами безневинних людей . Олена Теліга - авторка збірок «Душа на сторожі», «Прапори духу», «Полум’яні вежі». Учні відзначали, що її лірика хвилює вольовим героїчним пафосом, життєлюбством, романтизацією високих моральних принципів.
На виховному заході ведучі розповіли про історію виникнення Бабиного Яру, щоб краще зрозуміти, чому саме це місце фашисти обрали для масового розстрілу єврейського населення. З великим хвилюванням слухали учні спогади очевидців тих страшних подій 1941-1945 років, які підготували і зачитали учні.
Згадали також і події, які відбувалися 3 жовтня 1941 року в Переяславі, коли було знищено більше тисячі безневинних дітей, жінок і стариків. Вчителька розповіла про Праведників Світу та праведників України, які в роки війни, ризикуючи своїм життям та життям своєї родини, рятували єврейські сім’ї від загибелі. Тут же було зачитано спогади жительки міста Переяслава , Праведника України Ганни Шкрильової про Переяславський Бабин Яр.
Протягом виховного заходу звучали вірші українських письменників про воєнне лихоліття, вірші Олени Теліги «Пломінний день», « Вечірня пісня» і інші, а виховний захід пройшов під музику Д. Шостаковича «13 симфонія «Бабин Яр». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв Холокосту та загиблих на Сході нашої країни.
В ході виховного заходу виступаючі наголошували, що мир, життя і злагода людей – найвищі цінності на землі.
Л.М.Бурдун, класний керівник 8класу
Дем’янецької ЗОШ І-ІІІ ступенів |