Здавна існувала в нашого народу чудова традиція – вечорниці. У листопаді-грудні наставала пора відносного перепочинку. Зібрано врожаї, зроблено припаси для домашніх тварин, спочивала примерзла нива, а отже, можна зібратися в гурт, повеселитися, поспівати, влаштувати забави. 27 листопада – день Пилипа, Катерини - 7 грудня, Андрія – 13 грудня були саме такими днями. Тож учні 8-11 класів Дем’янецької ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з вчителем української мови та літератури Шкварою Світланою Петрівною, віддаючи шану минулому і беручи усе найкраще в наше сьогодення, 11 грудня організували Андріївські вечорниці.
Ведучі свята, учні 11 класу, Лихота Роман та Коломієць Аліна урочисто оголошують:
Українські вечорниці починаємо в цей час.
Хай веселий сміх іскриться в серці кожного із нас!
…Українська світлиця прикрашена вишитими рушниками та тканими килимами. Господиня вечорниць (Шквара С.П.) з донькою (Баран А.) з нетерпінням чекають гостей. Ось до хати завітала сусідка Катря (вчитель зарубіжної літератури Козоріз Н.А.). Жінки журяться, згадують свою молодість; до них долучається дід (вчитель історії Мамітько С.О.), розповідаючи про своє парубкування.
Далі до хати приходять гості: дівчата, хлопці, герої творів української класики. Карпа та Лавріна з «Кайдашевої сім’ї» вдало зіграли Губар Р. (учень 8 класу) та Зима В. (учень 9 класу); Батрак О.(9 клас) неперевершено втілився в образ Омелька, в якого вкрали коней, з п’єси «Мартин Боруля»; надзвичайно природно сварилися одвічні сусідки баба Палажка та баба Параска (учениці 11 класу Губар В. та Коломієць А.). А далі ще цікавіше: з’являються вчительсько-учнівські дуети. Ось Стецько (Руденко Р., 9 клас) залицяється до Уляни (вчитель математики Кузьменко В.О.) , а в іншому кутку світлиці сперечаються про свою вроду чарівні Маруся Кайдашиха (заступник директора з навчально-виховної роботи Аронська Л.В.) та Проня Прокопівна (учениця 9 класу Гирич Ю.).
 |
 |
Гамірно і весело на вечорницях. Навіть «зірковий Михайло Поплавський» ( учениця 10 класу Ворона І.) не погордував – приїхав і заспівав пісню «Сало».
Хлопці 10 класу прийшли на вечорниці зі своїми музиками та весело залицялися до дівчат з різними примовками. А дівчата 9 класу підготували ліричний танок під керівництвом педагога-організатора Мисюри О.П. та провели обряд андріївських гадань.
|
 |
Увесь вечір лунали пісні , які розпочинали школярі, а підхоплювали педагоги та гості свята. Учнів підтримав співочий дует музичних керівників Погребної Л.С. та Погребного І.І..
Не забули учасники дійства і про обряд калити. А кульмінацією вечора були, звичайно, вареники, якими дівчата пригощали всіх присутніх.
Швидко промайнув час. Вечорниці завершились. Та в серці кожного учасника, кожного глядача залишилась часточка нашого славного минулого. Усі відчули себе щирими українцями, які уміють бачити красу рідного краю і захоплюватися нею, які вивчають традиції, історію свого народу і несуть у свої душі те найкраще, що є у нас, українців. |